صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " سلامت دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی دو اولویت ما در سال تحصیلی جدید است "


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین نواخته شدن زنگ آغاز مدارس؛

" سلامت دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی دو اولویت ما در سال تحصیلی جدید است "

 

 

 

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین نواخته شدن زنگ آغاز مدارس گفت: گرفتن مدرسه از دانش‌آموز، تضییع ظرفیت کسب فرصت‌های مهم اجتماعی و تضعیف بلوغ اجتماعی و توسعه ذهنی دانش‌آموز است و به مراحل رشد و تکوین شخصیت فرزندانمان آسیب می‌رساند آنچه می‌توان و باید در مدرسه کسب کرد در کمتر جای دیگری قابل‌دسترسی است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، صبح دیروز محسن حاجی میرزایی در آئین آغاز سال تحصیلی و افتتاح مدرسه خیرساز نوجوانان منطقه ۴که به‌صورت دورسخنی با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد گفت: امروز بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور، تأثیرگذارترین و عمیق‌ترین و ایران شمول‌ترین رویداد با حضور ۱۵میلیون دانش‌آموز و یک‌میلیون آموزگار، معلم، دبیر، هنرآموز، مربی، مشاور، مدیران و معاونان مدارس و 15 میلیون خانواده و همه‌کسانی که به این خیل بزرگ یاری می‌کنند در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: رویداد امروز جریان زندگی را دگرگون می‌کند و نظم تازه‌ای را سبب می‌شود، لحظه سال تحصیلی جدید لحظه تحویل سال دیگری در بهار طبیعت است لذا در سال تحصیلی زندگی رنگ و جلوه دیگری پیدا می‌کند و دایره کسانی که تحت تأثیرات نظم جدید قرار می‌گیرند، بسیار است.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: سال تحصیلی جدید در تقارن با ماه محرم قرارگرفته است که با آموزگاری بزرگ، آموزگار حریت، غیرت و دین‌داری آغاز می‌شود و شور و شعور نابی را در سراسر ایران اسلامی سبب می‌شود، لذا من بر امام حسین علیه‌السلام ویاران و فرزندانش سلام می‌فرستم و روح بزرگ عاشورائیان را به مدد می‌طلبم.

وی ادامه داد: سال تحصیلی امسال متفاوت از سال‌های قبل است راهی را در پیش‌گرفته‌ایم که جدید است و قبلاً از این مسیر را نرفته‌ایم راهی پر از ناشناخته‌ها و عدم قطعیت‌ها است، به همین دلیل باید از حداکثر توانمندی، سازمان‌دهی، نظارت، انگیزش، ارزشیابی و مشارکت همگانی بهره ببریم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: دو دغدغه بسیار مهم داریم؛ سلامت دانش آموزان، خانواده و جامعه و ارائه آموزش باکیفیت برای همه دانش آموزان، لذا باید راهی می‌یافتیم که این دو حق مهم اساسی از ملت و دو مأموریت بزرگ دولت تأمین شود برای سلامت به مجموعه توانمند و باصلاحیت بهداشت و درمان کشور اعتماد کردیم که در جریان کرونا هوشمندانه، مسئولانه حرکت کردند و راهبری و مدیریت آنان در کاستن از تبعات کرونا راهگشا بوده است لذا آن‌ها بازگشایی را با رعایت شرایط پروتکلی سخت گیرانه که در تمام نقاط کشور یکسان اعمال می‌شود مجاز دانستند و هرزمانی که تدبیر دیگری کنند، ما برای هر وضعیتی خودمان را آماده کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: پروتکلی از قبیل؛ رعایت فاصله بین دانش آموزان، تقلیل ساعات کلاسی، کنترل رفت‌وآمد دانش آموزان، ممنوعیت تراکم کلاس‌ها، استفاده از ماسک برای معلمان و دانش آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سرویس‌های دانش‌آموزی ازجمله پروتکل‌های سخت گیرانه است.

عضو کابینه تدبیر و امید بر اولویت حضور دانش آموزان در فرآیند آموزش تأکید و خاطرنشان کرد: این حضور یک رویداد بزرگ است، مدرسه تنها کانون دریافت آموزش نیست، مدرسه کانون تربیت است، مدرسه تنها یک ساختمان نیست که افراد در آن آموزش می‌بینند تا بتوان این کار را در هر جای دیگری انجام داد، مدرسه جایگاه شکل‌گیری شخصیت و هویت دانش آموزان است، مدرسه جایگاه توسعه مناسبات اجتماعی، جایگاه پیوند با دیگران و کسب مهارت‌های اجتماعی است، جایگاه رفیعی است که تأثیرات تربیتی آن‌ عمیق‌تر و پایدارتر از تأثیرات آموزشی آن است. همه ما بیش از آن‌که از مدرسه دانش فراگرفته‌ایم پایدارترین و عمیق‌ترین دستاوردهایمان از وجه تربیتی مدرسه بوده است.

وزیر آموزش‌وپرورش، گرفتن مدرسه از دانش‌آموز را تضییع و تضعیف حیات اجتماعی برشمرد و خاطرنشان کرد: گرفتن مدرسه از دانش‌آموز، تضییع ظرفیت کسب فرصت‌های مهم اجتماعی است تضعیف بلوغ اجتماعی و توسعه ذهنی دانش‌آموز است و به مراحل رشد و تکوین شخصیت آسیب می‌رساند. آنچه می‌توان و باید در مدرسه کسب کرد در کمتر جای دیگری قابل‌دسترسی است، بنابراین باید مدرسه جان بگیرد و نبض مدرسه با حضور دانش آموزان بتپد اینکه چگونه می‌توان این دو مهم را در کنار هم نگاه داشت عرصه کنشگری ما برای رسیدن با جامعه‌ای پویا و توسعه‌یافته است.

وی ادامه داد: همه پیش‌بینی‌ها را انجام داده‌ایم، مدرسه تلویزیونی ایران و شبکه آموزشی دانش‌آموز(شاد) تولید و عرضه بسته‌های آموزشی و تولید همه محتوای آموزشی گام‌های مهمی است که برای پیش‌بینی هر احتمالی که در جریان سال تحصیلی با آن مواجه شویم، شده است.

عضو کابینه تدبیر و امید در پایان اظهار کرد: تضمین می‌کنیم همه دانش آموزان در سراسر کشور از فرصت آموزش به بهترین نحو برخوردار باشند.


١٤:٤٠ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٩٥٩    /    تعداد نمایش : ١٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك