صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاري جلسه در خصوص "تبادل تجارب پژوهشي و معلم پژوهنده " با معاون محترم معاونت علمي و فناوري رياست محترم جمهوري


  چاپ        ارسال به دوست

نشست "تبادل تجارب پژوهشي و معلم پژوهنده "برگزار شد.

برگزاري جلسه در خصوص "تبادل تجارب پژوهشي و معلم پژوهنده " با معاون محترم معاونت علمي و فناوري رياست محترم جمهوري

جلسه ویژه کارشناسی در خصوص "تبادل تجارب پژوهشي و معلم پژوهنده " با حضور و مشارکت ارزشمند معاون محترم معاونت علمي و فناوري رياست محترم جمهوري و رئيس ، اعضای هیئت علمی، رؤساي پژوهشكده ها و مراكز پژوهشي و کارشناسان پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در خصوص "تبادل تجارب پژوهشي و معلم پژوهنده برگزار شد .

 

با عنايت به درخواست وزارت متبوع ، جلسه اي در مورخ 17/10/98 از ساعت 14 الي 17  با حضور جناب آقاي دكتر صالحي (معاون محترم نوآوري و تجاري سازي فناوري ، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ) و همكاران ايشان و آقاي دكتر كريمي (رئيس پژوهشگاه مطالعات ) و روساي محترم پژوهشكده ها ومراكز پژوهشي پژوهشگاه  در خصوص تبادل نظر درباره  تجارب پژوهشي دو نهاد مذكور و برنامه معلم پژوهنده برگزار شد. مهم ترين موضوعات مطرح شده در اين جلسه به شرح زير مي باشد:

الف- امكان حمايت معاونت محترم علمي ، فناوري رياست محترم جمهوري  از برنامه معلم پژوهنده در آموزش و پرورش

ب- بررسي زمينه ها و ظرفيت ها براي توسعه و گسترش فعاليت هاي پژوهشي دانش آموزان

بر اساس مذاكرات به عمل آمده در چارچوب ظرفيت هاي موجود معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري (حمايت از رويداد هاي منجر به توليد محصول و تجاري سازي ) مقرر شد:

1- حمايت از اقدام پژوهي معلمان در قالب مراكز نوآوري ، صورت پذيرد. به اين ترتيب كه پژوهشگران و معلمان پژوهنده ي منتخب با معرفي پژوهشگاه مطالعات به مراكز نوآوري تحت پوشش معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري  معرفي شوند ، تا ايده هاي برتر  در اين زمينه مورد حمايت قرار گيرد.

2- پيشنهاد شد تجربه برگزاري استارت آپ ها ي پايان هفته ،به منظور تسهيل ايده پردازي  در حوزه  معلمان پژوهنده و حمايت از ايده هاي برتر  مورد توجه قرار گيرد.

3- پژوهشگاه مطالعات  پس از بررسي ، ايده ها و طرح هاي برتر پژوهشي وزارت آموزش و پرورش و معلمان پژوهنده، بخصوص در حوزه فني و حرفه اي و آموزش و پرورش كودكان استثنايي را به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري (ستاد فناوري هاي نرم و هويت ساز) معرفي نمايد تا مورد حمايت قرار گيرد.

4- فعال سازي كارسوق هاي اقدام پژوهي و پژوهش دانش آموزي در دستور  كار قرار گيرد.

5- با استفاده از امكانات صندوق حمايت از پژوهشگران ،موضوع ارتقاء عملكرد دانش آموزان در زمينه آموزش علوم و رياضي و هدايت تحصيلي  به سمت رشته هاي علوم پايه و جذاب سازي رشته هاي علوم پايه ، مورد بررسي جدي قرار گيرد و برنامه جامع و طرح تحقيقاتي جامع در اين خصوص ارائه و عملياتي شود.

 

                                                                                                                                        

 


١٩:٤٢ - چهارشنبه ٢٥ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك